מהו ניתוח החלפת מפרק ברך? (Total knee replacement)

הברך היא המפרק הגדול והמורכב ביותר בגוף האדם. למפרק הברך תפקיד חשוב ומרכזי: נשיאת משקל הגוף שלנו במנוחה ובעת פעילויות גופניות שונות. לפיכך, אין זה מפתיע כי הברכיים הם המפרקים הפגיעים ביותר לפציעות ולפיתוח מחלת מפרקים ניוונית על רקע שחיקתי (אוסטיאוארטריטיס).

התסמינים השכיחים למחלה השחיקתית של הברך הינם כאבים בצד הברך או בקדמתה בפעילויות כגון ירידת מדרגות או כניסה ויציאה מרכב, ירידה בטווח תנועת הברך וחוסר יציבות. הסטטיסטיקה מראה כי בערך שליש מכלל האוכלוסייה האמריקאית מעל גיל 45 סובלת מכאבים בברכים. כאבי ברכיים מגבילים את הפעילות היומית שלך, משפיעים על מצב הרוח שלך ועל בריאותך באופן כללי.

את/ה רוצה להיפטר מהכאב? היום זה אפשרי!

במידה ומוצו הטיפולים השמרניים אנו עשויים להמליץ לך לעבור ניתוח להחלפת מפרק הברך (ראה למטה). המטרה בניתוח החלפת מפרק ברך היא החלפת משטחי העצם והסחוס של המפרק הפגוע ברכיבים שעשויים מסגסוגת מתכתית מיוחדת ומפלסטיק עמיד במיוחד. משטחי החיכוך של עצמות הירך והשוק מוחלפים ברכיבים מתכתיים בעלי עמידות גבוהה, שנקראים רכיב עצם הירך ורכיב עצם השוק.

בין רכיב עצם הירך ורכיב עצם השוק  מושתל תותב פלסטיק, המחליף את פעילות הסחוס ומאפשר לעצם הירך והשוק להחליק אחת על השניה. כל החומרים המשמשים בניתוח החלפת מפרק הברך הם חומרים בעלי עמידות גבוהה ומתוכננים לשרוד עשרות שנים. מרכיבים אלה אינרטיים ואינם נדחים על ידי גוף האדם.

לאחר כמעט 50 שנות ניסיון בעולם, ניתוח החלפת מפרק ברך הוא הליך שכיח מאוד ובטוח לטיפול בשינויים ניווניים מתקדמים של מפרק הברך בעזרת אורטופד מומחה. יותר ממיליון ניתוחי החלפות ברך מבוצעות מדי שנה ברחבי העולם.

מדוע ניתוח החלפת מפרק ברך?

היתרונות המרכזיים של ניתוח החלפת מפרק ברך מוצלחת הם:

  1. הפחתה בכאב ברך – לאחר תקופת ההחלמה הראשונית מהניתוח, הכאב עשוי לפחות באופן דרמטי ולאורך עשרות שנים.
  2. שיפור בניידות – יכולת התנועה צפויה להשתפר באופן משמעותי.
  3. שיפור באיכות ההחיים – פעילות היומיום והפעילות החברתית שלך כבר לא יהיו מוגבלים על ידי כאב וניידות מופחתת!

לחצו כאן לפרטים על היערכות לניתוח החלפת מפרק ברך

לחצו כאן על מנת לחזור לדף הראשי

סגירת תפריט